Przełącznica Fibrain ODF 19 cali

Krótka recenzja przełącznicy Fibrain z osprzętem Fibrain: tacka, adaptery SC/PC i pigtaile SC/PC

Zalety:
-Polski producent
-Solidna teleskopowa konstrukcja
-Konstrukcja mocowania adapterów nie wymaga przykręcania śrubek (jest to rozwiązanie rewelacyjne gdyż oszczędza dużo pracy i czasu gdy mamy dużo adapterów i przełącznic do zamontowania)
-Jest stosunkowo płytka
-Jest wycięcie na kable – przez to niweluje się ryzyko zagięcia – dobry pomysł.
-dobra jakość osprzętu: materiałów Fibrain, – pigtaile Fibrain luźna tuba wymagają obierania albo spawania w holderze uniemożliwiającym ślizganie się włókna
-wygodna tacka do organizacji włókien – ale ma swoje wady
-adaptery mogą być wystające lub schowane
-posiada regulacje wysunięcia/ wsunięcia
-w opcji dodatkowej (jako akcesoria) posiada bolec dla tacek różnych producentów
-pomiary OTDR wyszły bardzo dobrze

Wady:
-bolec centralny dla tacek zamawiany oddzielnie (dobrze, że jest – szkoda że nie domyślnie w zestawie, kupujący może nie zdawać sobie sprawy z możliwości jego zamówienia)
-opaski główne mocujące mogą się ześlizgnąć jeżeli są za grube (prościej zaprojektować klasyczne uchwyty pod kable)
-Druga strona medalu braku przykręcania adapterów – w razie dokładania adapterów po spawaniu – ciężko to zrobić, gdyż trzeba rozbierać płytę czołową.
-tacka fibran – brakuje łatwego spinania kabla/tuby dwoma opaskami na raz. Holdery w tacce mają zagięte uchwyty – wkładając osłonkę pod naporem, lekko ją zginamy i możemy spowodować pękniecie spawu zalecamy rozginanie holderu przed wkładaniem osłonek spawów (powinno się to poprawić). Bez rozgięcia holderu ryzykujemy pękniecie spawu z czasem. W tacce nie da się łatwo zmienić holderu (góra / dół).
-Każda przełącznica teleskopowa dużo miejsca zajmuje na stoliku podczas spawania, a jej rozkręcanie zajmuje trochę czasu.
-Aby przełącznica była szczelna – przed kurzem/myszami trzeba ją zalepić z tyłu taśmą.